מדרסים לדורבן – כיצד זה יכול לעזור

דורבן בעקב כף הרגל, זו תופעה מאוד שכיחה, בין אם זה בקרב חיילים, ספורטאים ובאופן כללי אנשים שעוסקים בפעילות גופנית. מדובר בדלקת אשר יכול להשבית מפעילות למשך תקופה, במהלכה יש לבצע טיפולים שונים. 

אחת הסיבות לדורבן, הוא שימוש בנעליים לא מתאימות. הרבה פעמים ספורטאים אשר נועלים נעליים מסוימות לאורך זמן, מבלי להחליף אותן, מגלים אחרי זמן מה שיש להם דלקת בעקב. היא נובעת כאמור מעצם זה שהם לא החליפו את הנעל. מעבר לכך גם עומסים שונים על הרגל, בעיקר בגלל פעילות ספורטיבית, עלולה להוביל להופעת הדלקת. 

ישנם גורמים נוספים שיכולים להשפיע ולגרום לדלקת, למשל, עמידה ממושכת, השמנת יתר, גיל (ככל שמתבגרים, זו הופכת להיות תופעה יותר שכיחה) וכן מבנה כף הרגל (כף שטוחה או בעלת קשת מוגבהת). 

אחד הפתרונות להתמודדות עם דורבן, הוא שימוש במדרסים מתאימים של אריאל קומפורט מדרסים. יש להניח את המדרסים בתוך הנעל ובצורה כזו, אפשר להקל על כף הרגל, בפרט אם מדובר בנעל ישנה אז אפשר “להעלים” את ההשפעות שלה. מעבר לכך, הרי המדרסים מאפשרים להפחית את עוצמת הכאב ולספק רכות ונוחות רבה יותר לעקב. 

כיצד בוחרים מדרסים בצורה נכונה

על מנת לבחור מדרסים לדורבן בצורה נכונה, אזי שיש לבחון את מצב כף הרגל תחילה ולאחר מכן יש להחליט אילו מדרסים יכולים להתאים. יש לוודא שהמדרסים מונחים היטב בתוך הנעל והרגל יכולה להיות מונחת עליהם בצורה נוחה ובריאה. 

לפני סיום נדגיש, רכישת המדרסים חייבת להתבצע במקום מקצועי, מקום שיודע לספק מדרסים בהתאמה אישית. כך ניתן להשתמש באמצעי מותאם לכף הרגל באופן מלא. יש לבחור את המדרסים אחרי אבחון של הרופא, על מנת שיהיה ניתן לדעת מה לבחור.