ההיסטוריה של נעלי הפוינט: איך מנעלי בלרינה הן הפכו לפריט אופנתי?

נעלי פוינט

מעצבי אופנה מהארץ ומהעולם שואבים השראה משלל תחומים, ובין היתר גם מעולם הריקוד. איך הפכו נעלי הפוינט הקלאסיות להשראה? כל הפרטים במאמר שלפניכן.

מעולם הבלט לעולם האופנה

מי שמגיעה מעולם הריקוד, יודעת שנעלי פוינט הן חלומה של כל רקדנית, משום שמי שרוקדת בנעלי פוינט, למדה לא מעט טכניקות שונות בריקוד. בשנים האחרונות נדמה שנעלי הריקוד הקלאסיות היוו השראה ללא מעט מעט מעצבי אופנה שונים, כך שכיום ניתן למצוא נעליים עם חרטום פוינט שמיועדות ליום יום. למעשה, נעלי פוינט הן אופנתיות במיוחד (מדובר על הגרסה המודרנית כמובן), והן מתאימות לא רק לרקדניות, אלא לכל מי שמעוניינת לנעול נעליים בעיצוב עדין ונשי.

מלבד נעלי הפוינט, עולם האופנה שאב לא מעט השראה מעולם הריקוד – כך ניתן לראות בגדי גוף שהפכו לפריט לבוש לגיטימי או נעלי בלרינה שהפכו לנעליים יום יומיות ומלאות בסטייל.

רגע, מה הן נעלי הפוינט הקלאסיות?

נעלי פוינט קלאסיות הן למעשה נעלי בלט ייחודיות שמאפשרות לרקדניות לרקוד על קצות האצבעות, מה שדורש טכניקה והדרכה של מספר שנים. הריקוד על קצות האצבעות מתאפשר באמצעות גבס שנמצא בחלק הפנימי של הנעליים, מסביב לאצבעות הרגליים. הסולייה של הנעליים עשויה עור עבה, והנעליים בדרך כלל עשויות סאטן. שכן לכל אחד מהחומרים הללו יש תרומה להצלחת הריקוד.

הריקוד על קצות האצבעות מקנה לרקדניות מראה של קלילות במהלך הריקוד, והוא מאוד נפוץ בקרב בלרינות ותחום הבלט הקלאסי. כמו כן, לרוב, לא נהוג לאפשר לילדות מתחת לגיל 12 לרקוד בנעלי פוינט. במהלך השנים, הנעליים התפתחו על מנת שיהיו פרקטיות יותר בעבור הרקדנים, כשהשינוי המשמעותי ביותר הוא חיזוק החלק הפנימי של הנעליים והסוליות.

ההשראה נמצאת בכל מקום

לא רק עולם הריקוד מהווה השראה לעולם האופנה, ובהחלט ניתן למצוא כיום השראה בכל מקום, ולייצר שלל פריטים אופנתיים חדשניים ומודרניים שמתבססים על אלמנטים קלאסיים מהעבר או מתחומים אחרים. ופה בהחלט ניתן לומר שנעלי הפוינט הקלאסיות הן השראה נהדרת, כי בזכותן, גם מי שאינה רקדנית, יכולה לנעול נעלי פוינט, בשלל דגמים ועיצובים פורצי גבולות.