על קריאת תהילים במשותף

דוד המלך עליו השלום חיבר את ספר התהילים כאשר הפרקים מלווים את המאורעות שהוא עבר בחייו. כל פרק מספר על תקופה אחרת בחייו של דוד המלך. לספר התהילים ישנן סגולות רבות וכולם יודעים כי בעת צרה – המוצא הוא ספר התהילים. זה המפלט וזוהי הכתובת של כל יהודי אשר נמצא בצרה.

ישנה סגולה מיוחדת באמירת ספר התהלים כולו בלי להפסיק באמצע. לא תמיד האדם הפרטי מסוגל לקרוא את כל ספר התהילים ברציפות אך הוא בכל זאת רוצה לקרוא את ספר התהילים כולו. כאן כדאי להכיר את האפשרות של קריאת ספר התהילים במשותף. אפשר להתחלק יחד עם עוד אנשים, כאשר כל אחד מהקבוצה שהתחברה יחד קוראת חלק אחד מספר התהילים. באופן כזה מצליחים לסיים יחד את כל ספר התהילים תוך זמן קצר ובעזרת ה’ אף לפעול ישועות.

לקריאה על תהילים ליום ראשון.

תהילים המחולק – המצאה גאונית

כיום הלכו עם זה כמה צעדים קדימה כאשר ישנה האפשרות לרכוש את ספר התהילים כאשר הוא מחולק לחוברות דקות אותם אפשר לחלק לכל מי שמתאסף יחד לצורך קריאת תהילים. אם בעבר כאשר רצו לחלק את ספר התהילים בין חברים בקבוצה אחת, היה צורך להגיד לכל אחד מהקבוצה אילו פרקים הוא צריך לקרוא. תמיד היו שאלות, מה זה כולל. לדוגמא, אדם שהתבקש לקרוא את הפרקים י”ג עד כ’ לא תמיד ידע האם זה כולל גם את י”ג וגם את כ’.

החוברות הן הרבה יותר ברורות כאשר כל מי שמקבל את החוברת יודע שעליו לומר את כל החוברת כמו שהיא.

מתי מחלקים את ספר התהילים?

מתי מקובל לחלק את ספר התהילים? למעשה אין לכך כללים. זה יכול להיות כאשר נמצאים בנסיעה ארוכה יחד ורוצים להעתיר בתפילה להצלחה, לנסיעה טובה או להצלחה. כך גם מקובל לחלק את ספר התהילים כאשר רצים לפעול ישועה ולהעתיר בתפילה על חולה או כאשר מדובר בתפילה על זיווג הגון או לידה קלה ועוד. אשר ישנה האפשרות לקרוא את ספר התהילים במשותף, הרי שהמשימה הופכת לקלה ואפשרית.