שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי

אירוע מוחי קורה לצערנו די הרבה בעיקר במדינות מערביות בהן קצב החיים מהיר ולחוץ, העבודה מרובה ואף פעם אין זמן לשמירה על הגוף. כל אלה – משפיעים לרעה על הבריאות. מי שחווה אירוע מוחי חווה זאת בשל אי אספקת דם למוח בעוד שעצירת זרימת הדם הפתאומית עלולה לגרום נזק לחלק נכבד מהמוח או לנזק בחלקים שמפעילים את הדיבור, את השפה, את התנועה שיווי המשקל וכו’. לכן לאחר אירוע במוח נדרש שיקום פרטי לאחר אירוע מוחי שישקם את החלקים אשר נפגעו. 

אבל כיצד מתבצע שיקום כזה?

מי שעבר אירוע מוחי יצטרך להיעזר בצוות רפואי של פיזיותרפיסט רופא שיקומי, עובדים סוציאליים ומטפלים בתרפיה. הצוות הרפואי ינחה אתכם בתהליך החזרה לשגרה בעוד שבדרך כלל ההנחיה תהיה מנוחה מוחלטת לאחר אירוע כזה, ולאחר מכן מעבר בצורה הדרגתית אל חיי השגרה. ישנם מקרים בהם יתלווה לתהליכים השיקומיים גם טיפול תרופתי ושאר פרוצדורות ובדיקות רפואיות שנועדו לנטר את מצב המטופל ולשפר את מצבו הגופני. 

שיקום בבית לאחר חצי שנה

ע”פ פיזיותרפיסטים מוסמכים: לאחר תהליכי התאוששות לאחר האירוע יש לנסות לעבוד כמה שיותר מהר על שיפור תפקוד הגופני. תהליך כזה דורש שיפור תפקודי הגוף, עבודה על השרירים וחיזוק השלד, עבודה על יציבה ושמירה על שיווי משקל ושאר פעולות שנערכות בדרך כלל בליווי של פיזיותרפיסט כבר בחצי השנה הראשונה. שיקום לאחר שבץ מוחי מתרחש בדרך כלל בבית המטופל או בבית החולים, בעוד שיש לקבל את המימון לתהליך על ידי הגשת תביעה למוסד לביטוח לאומי ובמקביל הגשת תביעה לקבלת ביטוח סיעודי. חשוב לדעת כי תהליך שיתקיים בין שלושה עד שישה חודשים מיום האירוע – יוליד תוצאות טובות יותר בעוד שהטיפול חייב להיות פיזי ונפשי.