סימנים שהגיע הזמן לשקול מעבר לבית אבות

בית אבות נדמה לכם מקום לאנשים קשישים מאוד שכבר לא ממש יודעים מה נעשה איתם ואיך מתפקדים? אתם נמצאים בחלק אוכלוסייה רחבה כמוכם שחושב בדיוק כך. כי יש הרבה מאוד אנשים שסבורים שבית אבות הוא לא מקום המתאים לכל אדם מבוגר. לדעתם זהו מוסד סגור עבור קשישים שכבר לא לגמרי צלולים בדעתם, אנים שהם אולי לא ממש אינטליגנטי וכאלה שמבלים בבטלה את רוב יומם.

מנגד אנחנו עדים לכך כי בבתי האבות מקבלים כיום הקשישים יחסים של כבוד לצד תחושות טובות של בית. יכולים הם להיות אנשי עצמאיים לחלוטין שפשוט התעייפו מהחיים. עבור אלו עשוי בהחלט מצאים לעבור לבית אבות. שם יסייעו להם לצלוח ת החיים ואת השגרה בצורה הכי מכובדת וגם הכי מפנקת.

הגיע הזמן לעבור לבית אבות?

אז מהם הסימנים לכך כי אכן הגיע הזמן לעבור לבית אבות?

  1. אם אתם מגלים שהפסקתם לאכול אוכל מבושל או אוכל הדורש השקעה כי אין לכן כוח להכין לעצמכם את הארוחה, ועל כן אתם מסתפקים בפרוסת לחם יבשה או בגביע לבן לאורחת בוקר, מן סתם אתם צריכים לחשוב על מעבר לבית אבות מה שיאפשר לכם לשוב לארוחות הבריאות החשובות כל כך.
  2. אם אתם סובלים מבעיות בריאות שונות ואתם לא רוצים להתאשפז בבית חולים כפי שממליצים לכם במכוני הבריאות השונים. ברגע שאתם עוברים אל בית אבות, אתם למעשה נהנים ממעקב אחר המצב הבריאותי שלכם, לצד מגוון גדול של פינוקים.
  3. אם אתם מרגישים מנותקים מבחינה חברתית כי אין לכם שיח עם הצעירים בשכונה שלכם, תוכלו להחליף בקלות את החברה שלכם על ידי מעבר לבית אבות. כך יהיו לכם קשרים בריאים עם אנשים בני גילכם.

קריאה נוספת מומלצת: כמה עולה בית אבות סיעודי