כמה דברים שלא ידעתם על ארניקה

שמן ארניקה

תמציות צמחים טבעיות, הופכות לאחרונה לפופולאריות מאד, שכן רבים האנשים שמחפשים תמציות טבעיות וחומרי טיפוח המקנים ריפוי טבעי לגוף, כמו גם טיפוח טבעי ופתרונות אטרקטיביים לטיפול בבעיות עור, מחלות דלקות וכאבים. 

מאז שרבים גילו את ההשפעות ההרסניות של חומרים כימיים ותרופות המכילות חומרים כימיים: ישנה נהירה וחיפוש אחר מוצרי ריפוי טבעיים. בכך, אחד המוצרים שהפכו פופולאריים( בשל הצורך בטיפול טבעי), הוא שמן ארניקה ומגוון משחות עשויות מיצוי צמחים טבעי. הטיפול בארניקה קיים כבר לפני יותר מאלף שנים, בתחום הרפואה, והוא ניתן ליישום על ידי מריחת שמנים על העור. 

באמצעות התמיסות והשמנים, רבים יכולים להרגיע כאבים, לטפל בבעיות עור, לטפח את הגוף ולהינות מתרופה טבעית שאינה מסוכנת או מכילה חומרים כימיים לא טבעיים.

קראו גם על חמאת שיאה.

כמה דברים שכדאי לדעת על ארניקה

  • ארניקה הוא צמח רב שנתי, אשר צומח בהרים אשר במדינות קרירות. בכך אפשר למצוא אותו בסיביר הרחוקה, או במדינות אירופאיות קרות מאד.
  • כאשר רוצים לעשות שימוש בצמח, משתמשים בראשם של צמחי הארניקה: מייבשים אותם: או רוקחים מהם מרחקות טבעיות. 
  • צמח זה אינו מיועד לבליעה! אלא שהוא מיועד למריחה על אזורים נגועים, מגרדים או כואבים. 
  • הצמח מכיל חומרים אנטי דלקתיים ובכך מאפשר שמנים רפואיים מעולים. 
  • שימוש בשמנים אותם מפיקים מן הצמח, היה ידוע כבר לפני אלפי שנים. השימוש נעשה תכוף וכיום הוא מפוקח ומקנה מוצרים מעולים שניתן להזמין בקלות, דרך האינטרנט. 
  • באמצעות תמציות ארניקה ומשחות אשר עשויות מהצמח: אפשר להקל על כאבים בגוף: להפטר מדלקות: לטפל בכאבי שרירים: למנוע התפתחות עקיצות: להגן על הגוף מפני זיהומים, ולרפא באמצעותו פצעים. 
  • ארניקה הוא חומר שמעולה שכדאי להחזיק בכל בית, והוא מאפשר ייצור משחות, מוצרי קוסמטיקה, קרמים ושאר מוצרים המכילים את שמני הצמח, במינון הנכון.

לסיכום, כל בית חייב שיהיו בו משחות שמנים וקרמים טבעיים לשיפור מצב העור, להקלה בכאבים וריפוי כללי. שמן המופק מצמח הארניקה – הוא כזה שכדאי שיהיה שם בשבילכם כאשר תצטרכו אותו.