עיסוי שוודי – מה הוא כולל?

עם הפיכת העולם לכפר גלובלי אחד גדול ונדידת שיטות עיסוי שונות מקצווי טבל לכל מקום בעולם, זה כבר יכול להיות מבלבל לבחור באיזה עיסוי תפנק וטפל בעצמך. כל שיטת עיסוי הינה עולם שלם בפני עצמה שפותחה לצורך טיפול ושיפור של תחומים שונים אך גם משיקים. בטח שמעת רבות וטובות על העיסוי השוודי המפורסם, במידה ומעניין אותך לשמוע בדיוק במה מדובר, הגעת למקום הנכון.

מה כולל עיסוי שוודי?

עיסוי שוודי (ראו כאן https://www.r-c.co.il/שירותים/עיסויים/26-עיסוי-שבדי-קלאסי) הינו אחד הטיפולים הקלאסיים ושיטת העיסוי מהנפוצות ביותר. העוסקים בעיסוי שוודי שמים דגש גדול על האווירה של המטופל במהלך העיסוי, אחת המטרות המרכזיות של השיטה הינה שהעיסוי יהיה חוויה מהנה ומרגיעה כלל שניתן.

שיטת העיסוי השוודי פותחה במיוחד על מנת לשפר את זרימת הדם והלימפה בגוף האדם, וכן להרפיה ושחרור השרירים.

לעיסוי השוודי המקורי שישה עקרונות

ליטוף – העברת היד בעדינות על אזורי הגוף לצורך הרגשה נעימה ועידוד זרימת הדם.

עיסוי עמוק – דחיפה ולחיצה באמצעות כף היד על אזורי השרירים.

חיכוך – יצירת חיכוך בין הרקמות לצורך חימומם.

הקשות קצביות ועדינות.

לחיצה – לחיצות באמצעות האגודלים ישירות על אזורי השרירים לצורך הרפייתם.

הרטטה – יצירת תנודות מהירות של הידיים לצורך חימום והרפיית השרירים.

עיסוי שוודי קלאסי

כאשר מדובר בעיסוי שוודי קלאסי, יש דגש רב על ההיבט הפסיכולוגי והרוחני של המטופל. לצורך זה יוצרים אווירה מרגיעה ומשתמשים בשמנים הנעימים ביותר לאור, המעסים השוודים יהיו תמיד נחמדים ואכפתיים כלפי המטופל. בעיסוי זה מתמקדים בשחרור והרפית השרירים ובהזרמת דם וחמצן לאזורים הלחוצים. עיסוי זה מתאפיין בשחרור מוצלח של מתח וחרדה ויצירת רוגע מתמשך. למעשה, גם ביקור חד פעמי אצל המעסה השוודי יכול להועיל לך רבות לתחושה היומיומית.

כאשר את או אתה חווה בעיה מסוימת, לדוגמא כאבי ראש, לחצים בגוף או כאבים באזורים מסוימים, פניה למעסה שוודי תוך בקשה שהטיפול יתרכז בבעיות אלו יכול להועיל לך רבות. בנוסף על כך אם אתה סובל מכאבי ראש חוזרים, הרי ששיפור זרימת הדם והחמצן בגופך יכולים להועיל להפחתת כאבים אלו.