סימפטומים לאבנים בכליות – ממה זה מתחיל?

אבנים בכליות אינן מחזה נדיר, לא מעט אנשים סובלים מהבעיה. אולם מה זה בדיוק? מהם הסימפטומים לאבנים בכליות? מה חשוב לעשות ולדעת ממה זה התחיל?

מה זה אבנים בכליות?

למעשה מדובר כאן במחלה שחייבים לטפל בה ובהקדם האפשרי. אבנים בכליות נוצרות בשל הפרשה של מלחים מהשתן, וכך בדיוק הם מתמקמים בתוך הכליות, ולכן גם יוצרים את המחלה.

לא תמיד יש לבעיה זו סימפטומים ולכן אין אנו יודעים שאנו סובלים מהמחלה, אולם במקרים רבים הסימפטומים מופיעים, גורמים לכאבים מאוד חזקים, ואף עלולים להיות מסוכנים מאוד ולגרום לאי ספיקת כליות.

סימפטומים לאבנים בכליות

חשוב מאוד להכיר את הסימפטומים אשר מצביעים על הצטברות של אבנים בכליות, הנה כמה מהם:

כאבי מותניים – אם אתם סובלים מכאבים במותניים מומלץ לפנות אל רופא אורולוג, ולבדוק האם יש לכם אבנים בכליות. זהו אחד הסימפטומים הנפוצים ביותר. אין מדובר בכאבים רציפים, לעיתים הם חזקים יותר ולעיתים פחות.

צריבה בזמן מתן שתן – שימו לב כמה פעמים ביום אתם רצים לשירותים לתת שתן והאם אתם חשים בצריבה. אבנים בכליות עלולות להתגלות באזור השופכן, האבן מתמקמת בינו לבין שלפוחית השתן.

הקאות ובחילות – עוד סימפטום נפוץ אשר עלול להדליק אצלכם אור אדום, הן הקאות ובחילות המצביעות על חסימה של הכליה. הקאות ובחילות פוגעות בגוף שלנו, אנו עלולים להתייבש, ובנוסף, בשל ההקאות המרובות, גם לא ניתן לצרוך תרופות, לפחות לא מהפה. כן חשוב לשתות כמה שיותר מים, אולם לעיתים במקרים הללו, יש להתאשפז בבית חולים.

סימפטומים נוספים

וישנם עוד סימפטומים שיש לשים אליהם לב, כמו צמרמורות וחום, וחשוב לציין שאין קשר בין גודל האבנים בכליה ובין רמת הכאבים. 

פרטים נוספים תוכלו למצוא באתר: https://nk-urology.com