מהם התסמינים של חרדה חברתית?

ישנם מספר תסמינים של חרדה חברתית אשר יוכלו לסייע לכם להבין אם אתם או אנשים אתם מכירים סובלים מחרדה כזו. במאמר הבא נפרט על התסמינים הללו וזאת כדי שבמידת הצורך תוכלו לפנות לטיפול או להציע עזרה לחברים שלכם. כיום חרדה חברתית נחשבת מאוד נפוצה ובוודאי תהיו מעוניינים לזהות במדויק אם בכך מדובר במקרה שלכם.

חוסר נוחות בקרבת אחרים

אם אתם חשים בחוסר נוחות להיות בסביבה של יותר מחבר אחד או שניים, כנראה שאתם סובלים מחרדה אשר דורשת טיפול בחרדה חברתית. מדובר במצב נפוץ מאוד שרבים לא מעוניינים לדבר עליו ובמידה ואתם מזהים מכר שנמנע ממפגשים חברתיים, יתכן וזו הסיבה.

דופק גבוהה ורעידות של הגוף

תסמין נפוץ נוסף הוא דופק גבוהה ורעידות של הגוף. מצב כזה נגרם עקב חרדה חברתית קשה וניתן לזהות אותו בקלות רבה. במידה ואתם סובלים מתסמינים כאלו אזי יהיה מומלץ לא לחכות ולפנות אל מטפל דמיון מודרך כדי שיסייע לכם להתגבר על הקושי הזה ולהשיב את החיים שלכם למסלול התקין מבחינה חברתית.

אי רצון להשתתף במפגשים חברתיים

כל אדם שסובל מחרדה חברתית ינסה להימנע ממפגשים חברתיים שכוללים מספר רב של משתתפים או אנשים שהוא אינו מכיר היטב. מדובר בתסמין מאוד נפוץ אשר צריך לשים אליו לב וזאת אם מעוניינים לאתר את החרדה בשלב מוקדם.

במידה ואתם או אדם שאתם מכירים מתנהג באופן הזה, כדאי לכם לוודא כי אתם לא מבזבזים זמן ופונים אל מטפל דמיון מודרך אשר יוכל לסייע להפחית במידה ניכרת את החרדה ולגרום להרגיש בנוח סוף סוף. זה אפשרי לחלוטין ופשוט צריך לקבל החלטה אחת בנושא והשינוי ללא ספק כבר יהיה בהישג יד.