קרע ברצועה הצולבת הקדמית – איך מטפלים בזה?

ACL קרע ברצועה הצולבת הקדמית היא פציעה חמורה שעלולה לגרום לכאב ולנכות. זוהי פציעה שכיחה בספורט, על פי ההערכות 3 מיליון אנשים סובלים ממנה מדי שנה. ניתן לטפל ב-ACL קרוע על ידי פיזיותרפיה ושיקום, אך טיפולים אלו לא תמיד מצליחים. ישנם גם הליכים כירורגיים לתיקון הרצועה, אך גם הם לא תמיד מצליחים. טיפול חדש שפותח הוא שימוש בתאי גזע לחידוש הרקמה סביב מפרק הברך ולסייע בריפוי רצועת ה-ACL הפגועה.

קרע ברצועה הצולבת הקדמית – נפוץ בקרב ספורטאים

קרע ברצועה הצולבת הקדמית היא פציעה חמורה שיכולה להתרחש בכל מפרק בגוף. זה נפוץ בקרב ספורטאים ואנשים המשתתפים בספורט כגון סקי, כדורסל וכדורגל.

קרע ברצועה הצולבת הקדמית היא אחת הפציעות הנפוצות ביותר בקרב ספורטאים. אדם עם קרע ב-ACL חווה לעתים קרובות כאב ונפיחות במפרק הברך. הם עשויים גם לחוות קושי בהליכה או בריצה, אובדן שיווי משקל וחוסר יציבות, או תחושה שמשהו נשבר בתוך מפרק הברך. הטיפול בקרע ב-ACL כולל מנוחה, פיזיותרפיה, משככי כאבים, חיזוקים או קביים, ואולי ניתוח להחלפת הרצועה הקרועה בשתל מחלק אחר בגוף.

רצועה מרכזית שעוזר לתמוך ולייצב

הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) היא רצועה מרכזית בברך האנושית. הוא ממוקם במרכז הברך ועוזר לייצב ולתמוך בה. בהתאם למידת החמורה של הקרע, ניתן לטפל בפציעת ACL באמצעות ניתוח או פיזיותרפיה. ל-ACL אספקת דם חזקה והוא יכול לרפא את עצמו בתוך שישה עד תשעה חודשים.

הרצועה הצולבת הקדמית (ACL) היא אחת מארבע הרצועות העיקריות המסייעות לייצב ולתמיכה בברכיים. הוא ממוקם מול עצם הירך שלך, אז זה נקרא “הרצועה המכריעה” מכיוון שהוא מגן על הברך שלך מפני פיתול או סיבוב יותר מדי פנימה או החוצה. זה גם עוזר למנוע פציעה אם אתה נופל על הצד או על הגב.ליצירת קשר עם ד”ר ליאור לבר >>>