הסכנות שבהזרקת בוטוקס

נשים רבות בוחרות לעבור טיפולים של הזרקות בוטוקס או מתיחת סנטר כפול, כדי לשמור על מראה פנים צעיר ואסתטי יותר. מדובר על טיפול הכולל הזרקה של רעלן ידוע ומאושר על ידי משרד הבריאות, לתוך שרירי הפנים במטרה לשתק אותם. בצורה כזו, הפנים מקבלות מראה מתוח וצעיר יותר, הקמטים נעלמים והעור נראה מתוח יותר. נשים רבות נוהגות להזריק בוטוקס אחת לתקופה, במטרה לשמר את התוצאה ולמנוע הזדקנות מיותר של עור הפנים שלהן. לא פעם, ניתן לשמוע על מסיבות בוטוקס או אירועים חברתיים שונים, שבמהלכם ניתן לקבל זריקות בוטוקס, ולחזור הביתה צעירות יותר. אך חשוב לדעת את כל הסכנות שבהזרקת בוטוקס ואת כל הסיבוכים האפשריים. אומנם בדרך כלל מדובר על סיבוכים זמניים, אך בכל זאת, כדאי להכיר אותם ולנסות להימנע מהם.

הסכנות שבהזרת בוטוקס – כדאי להכיר

קודם כל, כדאי להדגיש כי מי שתבחר לבצע הזרקות או טיפולים של הסרת שיער בפנים ללא גילוח במרפאה מסודרת ומוכרת, על ידי רופא שמתמחה בתחום, ככל הנראה תקטין בצורה משמעותית את כמות תופעות הלוואי האפשריות. אך מי שתחליט בהחלטה של הרגע להזריק בוטוקס במהלך מסיבה או אירוע חברתי, לוקחת על עצמה סיכון מיותר. אומנם ההשפעה של הבוטוקס תקפה לחצי שנה בלבד, כך שגם תופעת הלוואי תחלוף עם הזמן, אך עדיף תמיד לעבור הליכים מסוג זה במקום בטוח ומקצועי יותר.

נשים בהיריון ונשים מניקות לא אמורות לבצע הזרקות בוטוקס, היות ולא ברור האם קיימת השפעה על העובר או על ייצור החלב שלהן. בנוסף, מי שאלרגית לחומר מסוים, צריכה להיזהר ולהזהיר על כך את הרופא המטפל שלה. מרכיבי הזריקה עלולים להכיל אלרגנים שונים, כך שכדאי לקחת זאת בחשבון. כדאי גם לדעת כי הטיפול מתאים אך ורק לקמטי הבעה, והוא אינו יכול להשפיע על קמטי גיל עמוקים יותר או על נפילת עור הפנים. כמו כן, מי שסובלת מאקנה או מפצעים ונגעים שונים על העור, לא צריכה לבצע את ההזרקות האלו, היות וזה נחשב ללא בטוח עבורה.

תופעות הלוואי של הזרת בוטוקס יכולות לכלול אדמומיות, שטפי דם ונפיחות קלה. תופעות אלו נחשבות לרגילות והן יחלפו תוך מספר ימים. תופעות אחרות דורשות תשומת לב מיוחדת.