הקושי של לימודי רפואה בארץ

הקושי של לימודי רפואה בארץ

רבים מודעים לקושי של לימודי רפואה בארץ, היות ותנאי הקבלה כמעט בלתי אפשריים. מספר המקומות ללימוד רפואה בארץ מוגבל, דבר שגורם לתהליך סינון אכזרי במיוחד, עבור אלפי הסטודנטים שמעוניינים להתקבל בכל שנה ללימודים המבוקשים. על מנת להתקבל לתוכנית ללימודי רפואה באחת האוניברסיטאות בארץ, יש צורך להוציא ציוני בגרות מושלמים לצד פסיכומטרי בציון מטורף.

הדבר כמובן מסנן את רוב הבקשות, היות והדרישות גבוהות במיוחד ורק מעטים מוכנים לעשות פסיכומטרי אחד אחרי השני, במטרה לשפר את הציון שלהם. מעבר לכך, הלימודים בארץ דורשים מהסטודנטים לוותר על כל הזמן הפרטי שלהם, לוותר על עבודה ולהקדיש את כל כולם ללימודים. הלימודים נמשכים 7 שנים, וכוללים לא מעט קשיים ואתגרים לכל אורך הדרך.

תל אביב מדיקל קולג’ – הדרך שלכם ללימודי רפואה בחו”ל

סטודנטים שלא הצליחו להתקבל ללימודי רפואה בארץ, למרות ציוני הבגרויות וציון הפסיכומטרי המעולים שלהם, יכולים בהחלט ללמוד בחו”ל. מדובר על הזדמנות מעולה לחיות תקופה מסוימת בחו”ל, להכיר מדינה חדשה, תרבות חדשה ואנשים חדשים. לימודים בליטא הם דוגמא מצויינת לכך. מכללת תל אביב מדיקל קולג’ מציעה מכינה עבור כל מי ששוקל את התחום, על מנת להבטיח את הקבלה לכל אוניברסיטה מבוקשת בחו”ל.

מעבר להכנה למבחני הקבלה ולימוד חומר הלימוד של הסמסטר הראשון, המכללה מסייעת גם בתהליך ההרשמה, בחיפושי דירה בחו”ל וכדומה. זוהי הזדמנות מעולה להגשים את החלום שלכם ללמוד רפואה, רק בתנאים נוחים ומלהיבים יותר. כמו כן, לימודי רפואה בחו”ל נמשכים לרוב 5 שנים בלבד, דבר שמהווה יתרון בפני עצמו.

לסיכום,

לא פשוט היום ללמוד רפואה בארץ, אך אין זה אומר שאתם צריכים לוותר על החלום שלכם. אין שום סיבה שלא תרשמו ללימודי רפואה בחו”ל ותהנו מחוויה בלתי נשכחת.