החיסונים ההכרחיים לגורי כלבים

הכלבים שלנו הם יצור חי היקר מאוד לליבנו. למעשה אנשים רבים מתייחסים לכלבים כמו לילדים שלהם ומבחינת הדאגה, האהבה, תשומת לב וכל הצרכים שלהם זה באמת כך! כחלק מהרצון לדאוג לכלבים שלנו לחיים הטובים ביותר חשוב מאוד לשמור עליהם מפני חיידקים ומחלות שונות. לצד פיקוח וטרינרי שוטף אצל הווטרינר שלכם חשוב להעניק לכלב שלכם חיסונים כבר מהיותם גורים ולאורך כל חייהם. ישנם חיסונים שניתנים פעם אחת, חיסונים אחרים ניתנים אחת לחצי שנה או שנה. חיסונים מסוימים הם בגדר חובה ואחרים הם בגדר המלצה. מוטב להתייעץ עם הווטרינר שלכם לגבי תוכנית החיסונים המתאימה לכלב שלכם.

מדוע חשוב שהגורים יקבלו חיסונים כבר מגיל יחסית צעיר?

הגורים בתחילת דרכם מסתמכים על הנוגדנים המסופקים להם דרך חלב האם שהם יונקים אולם לאורך הזמן הנוגדים הללו מאבדים מכוחם וערכם והגוף של הגור עשוי להיות חשוף יותר למחלות זיהומיות ולחיידקים ומזיקים שונים. על כן כדי לסייע בהתפתחות המערכת החיסונית וכדי לשמור על בריאותו של הכלב שלכם מומלץ כבר מגיל צעיר להעניק לו חיסונים.

אילו חיסונים הכרחיים לגורי כלבים?

  • כלבלבת – חיסון חשוב מאוד מפני מחלה שעשויה לגרום לבעיות נשימה, חום, בעיות עיכול, עור, עצבים, עיניים ועוד.
  • דלת כבד כלבית – עשויה להתפתח לדלקת כבד חמורה ולהיות קטלנית. התסמינים מתחילים בחום, הקאות, דיכאון, ירידה בתאי דם לבנים וכאבים בכבד. 
  • מחלת נגיף הפרוו הכלבית – נגיף מדבק מאוד שתוקף את מערכת העיכול, עשוי לגרום להקאות, חום, אובדן תאבון, שלשולים עם דימום ועוד. 
  • פטוספירוזיס – המחלה עשויה אף להדביק בני אדם ולבעלי חיים אחרים. יש תופעות לא פשוטות הפוגעות בבריאות במישורים שונים.
  • כלבת – מחלה ארורה וקטלנית שעשויה לסכן גם כלבים וגם בני אדם. חשוב לחסן מפני כלבת.
  • שעלת מכלאות – גם כן חיסון מומלץ כנגד שעלת שעשויה במקרים מסוימים להיות חמורה בהתאם למצבו הבריאותי וגיל הכלב.

למידע נוסף צרו קשר עם אנימל סנטר.