7 טיפים לשינה טובה בלילה

שינה טובה בלילה הינה מרכיב הכרחי עבור כל מי שמעוניין לתפקד טוב ביום שלמחרת. כולנו מכירים את התחושה של לקום בבוקר לקולו של השעון המעורר, דבר שלא פעם מוביל לתחושות קשות של עצב, כעס או ייאוש טהור. הדבר מקצין כאשר שנת הלילה לא עברה בצורה חלקה ורציפה, דבר שמקשה עוד יותר על כל תהליך ההתעוררות. מי שחווה קשיים להירדם בלילה או לחילופין מתעורר לעיתים תכופות ולא מצליח להיכנס למצב של שינה עמוקה, יסבול בדרך כלל מבקרים קשים ולא נעימים מבחינה פיזית ומנטלית כאחד. חוסר שעות שינה משפיע על כל התפקוד שלנו, כך שהדבר משפיע גם על רמות האנרגיה שלנו וגם על המצב רוח הכללי. ישנם אנשים שירגישו עייפים וישנוניים במשך היום, אחרים יחוו תחושות של כעס, עצבים וחוסר ביכולת לשלוט על הדחפים שלהם ותסכול בחיפוש אחר הפיתרון להפרעות שינה. כמעט כולם יחוו קשיי ריכוז וסבלנות ברמה נמוכה יותר.

שינה טובה

7 טיפים לשינה טובה בלילה – כדאי ליישם על בסיס יום – יומי

אחד הטיפים החשובים ביותר, הוא לנסות להיכנס למסגרת קבועה של שעות שינה. כלומר, המטרה היא להשתדל ללכת לישון בשעה קבועה ולקום בשעה קבועה, דבר שיאפשר לגוף להתרגל ולהיכנס לשגרה קבועה של שינה. טיפ חשוב נוסף יהיה להקפיד לישון בחדר מאוורר ונקי, היות ואנשים רבים נוטים להתעורר באמצע הלילה בתחושה של מחנק. לא פעם הדבר נובע כתוצאה מהצטברויות גדולות של אבק או כתוצאה משינה בחדר מחניק ללא אספקה קבועה של חמצן. לכן ההמלצה היא לנקות את חדר השינה על בסיס קבוע ולא לשכוח להשאיר חלון פתוח לצורך כניסת החמצן. חשוב לזכור כי אנשים רבים נוטים להתעורר בגלל מטרדים שונים של רעש חזק או אור בוהק, לכן כדאי למצוא את הפתרון המתאים לכך מבעוד מועד. מי שחי בסביבה רועשת, יכול למשל ללכת לישון עם אטמי אוזניים. מי שרגיש לאור, חייב להתקין וילונות כהים בחדר השינה.

לסיכום, ניתן למצוא לא מעט טיפים שיאפשרו לכם ליהנות משינה טובה בלילה. הנקודות החשובות ביותר כוללות חדר שינה נקי, מאוורר ובעל אווירה רגועה ונינוחה.

הטיפים באדיבות חברת דן סיפאס