טיפול בסימני עובש

אם גיליתם ביום אחד כי על גבי קירות המקלחת שלכם מתחילים להיווצר כתמים כהים ולא יפים, ככל הנראה מתחילה אצלכם בעיה של עובש בחללי המקלחת. המקלחת היא בין המקומות הנפוצים ביותר להתפשטות של עובש, מכיוון שעובש מתפתח במהירות בתנאים של לחות גבוהה ומינימום אוורור. מכיוון שהשימוש במקלחת הוא לצורך שטיפת הגוף, האדים שנוצרים במהלך כל מקלחת יכולים להצטבר בחלל המקלחת, ואוורור לא מספק של החלל עלול ללכוד את אותם אדים בקירות המקלחת וכך ליצור שטח מספק לשגשוג והתפתחותם של סימני עובש מטרידים.

חוץ מהמקלחת, העובש יכול כמובן להיווצר בחללים שונים ברחבי הבית כמו חדרי שינה, מטבח, סלון ועוד. חשוב לדעת כי טיפול לא מתאים או מהיר נגד עובש, עלול ליצור אינספור נקודות נוספות בחללי הבית שעלולים לפתח סימני עובש וכך להגביר את הבעיה הרבה יותר.

כיצד ניתן לטפל בסימני עובש

כאשר סימני העובש גבוהים באופן משמעותי, זה מתבטא גם בריח לא נעים ששורר בחלל בו העובש מתפתח. מכיוון שעובש הוא סוג של פטריה שצומחת על גבי הקירות, זהו מפגע בריאותי שעלול לפגוע באנשים בעלי אלרגיה או ילדים קטנים שהמערכת החיסונית שלהם עדיין לא חזקה דיה.

משום כך, טיפול בסימני עובש הינו קריטי עבור כל אחד שמוצא בביתו עובש. במקרים בהם קיימת בעיה של עובש בבניין דירות משותף, מומלץ להזמין שירות של ייבוש מבנים כדי שהבעיה תטופל מהיסוד, ומקור הרטיבות שיוצר את העובש יוכל להימצא במהירות ולייבש אותו בהתאם כדי שהעובש לא ימשיך לחלחל בו.

שיקום נזקים בבית באופן מקצועי

נוסף על כך שעובש הוא דבר לא בריא ולא אסתטי, מדובר על בעיה שעלולה לגרום לנזקים שונים ברחבי הבית. עובש שמתפתח בכמה קירות עלול להיטמע לעומק הקירות, וכך אין ברירה אלא לבצע הריסת קירות נגועים בצורה מבוקרת כדי למנוע את התפשטות העובש.

במקרים בהם מדובר על התפתחות עובש מסיבת רטיבות או נזילה בקיר אחד או יותר, יש לשקול שיקום נזקי מים בעזרת חברה מקצועית כדי שזו תוכל למנוע את הרטיבות שנוצרה בעומק הקיר וכך לעצור את התפשטות העובש בכל רחבי הבית.