סוגי נזלת – איך מבחינים ומה זה אומר?

סוגי נזלת

כולנו סובלים מתופעת הנזלת בשלב כזה או אחר של השנה. ישנם אנשים שסובלים מנזלת דווקא בעונת הקיץ, כאשר ישנו מעבר חד מהקור המקפיא של המזגן לבין החום הנורא ששורר בחוץ. לעומת זאת, אנשים אחרים סובלים מהנזלת בעיקר בעונת החורף, כאשר הם מסתובבים מצוננים וסובלים לא פעם גם מכאבי גרון, כאבי ראש ואפילו חום. הנזלת הינה הפרשה מוגברת מרירית האף, והיא יכולה להגיע בצבעים שונים. כדאי לדעת כי סוגי נזלת שונים מעידים על בעיות שונות, ולכן כדאי להכיר אותם ולהבין את משמעותם. הנזלת יכולה להופיע בצבע שקוף, ירוק או צהוב, היא עלולה להפריע לתחושה הכללית ולתפקוד היומיומי.

סוגי נזלת – כדאי להכיר וללמוד להבחין ביניהן

הנזלת השקופה נחשבת לנפוצה ביותר, מדובר למעשה על ההפרשה הרגילה של רירית האף, רק בצורה מוגברת מהרגיל. נזלת שקופה מגיעה לרוב מאלרגיות, לכן אנשים אלרגיים מסתובבים לא פעם עם אף גדוש לאורך זמן ונאלצים להתמודד עם התחושה המעיקה הזאת. לעומת זאת, הנזלת הצהובה או הירוקה מעידה על חיידקים שמנסים להיכנס לגוף שלנו. אחד מהאמצעים היעילים ביותר של הגוף שלנו לחסום את כניסת החיידקים, היא להפריש אותם החוצה באמצעות נזלת. נזלת צהובה או ירוקה תהיה לרוב צמיגית יותר מהנזלת השקופה, ולכן היא תפריע יותר לפעולת הנשימה ואף לפעולת האכילה או השתיה. אנשים שסובלים מנזלת מסוג זה, יחוו לרוב גם שיעול, כאבי גרון ושאר התסמינים של צינון. ברוב הפעמים המצב משתפר אחרי ימים ספורים, ולכן אין מקום לדאגה. אך במידה והנזלת מופיעה בשילוב עם חום גבוה, מומלץ לפנות לרופא.

לסיכום, ניתן למצוא שני סוגים מרכזיים של נזלת- שקופה או צבעונית. בעוד הנזלת השקופה נוזלית יותר ומופיעה בעיקר במצבים של אלרגיה, הנזלת הצהובה או הירוקה תהיה צמיגית יותר ותופיעה במקרה של חיידקים שמנסים להיכנס לתוך הגוף. דרכי הטיפול בנזלת כוללים לרוב שימוש בטיפות אף או ספריי לאף, אך תכשירים אלו עלולים לגרות את רירית האף או ליצור מצב של התמכרות. לכן עדיף לטפל בתוספי מזון טבעיים או בתכשירים טבעיים שמבוססים על צמחים בלבד.