אנקולוגיה אורולוגית – מתי משתמשים בשירות זה וכיצד בוחרים מרפאה בצורה נכונה

התחום של אנקולוגיה, כידוע, קשר לכל הנושא של מחלות סרטן. אחד מסוגי הסרטן הנפוצים ביותר סרטן הערמונית, איתו מתמודדים גברים רבים, בעיקר גברים בגיל העמידה. על כן, אלה נדרשים לשירותיהם של טיפול אונקולוגי אורולוגי. 

אורולוגיה, כידוע, מתעסקת בכל הנושא של מערכות השתן והרבייה של הגבר, ולכן תת תחום של אנקולוגיה אורולוגית, קשורה למעשה לגידולים סרטניים בערמונית וכן להשפעות של גידולים סרטניים על מערכת השתן או מערכת הרבייה של הגבר. אלו תופעות מוכרות מאוד אשר מחייבות טיפול מיידי, גם בשביל למנוע התפשטות של הגרורות וגם בשביל לאפשר למטופל ליהנות מאיכות חיים טובה יותר. 

כפי שניתן להניח, בישראל פועלות שורה של מרפאות אונקולוגיות שמתעסקות בתחום של אורולוגיה. חלקן פועלות בתוך בתי חולים ציבוריים, אחרות פועלות במרפאות פרטיות, אליהן אפשר להגיע בין אם זה דרך ביטוחי בריאות פרטיים ובין אם זה בתשלום מלא. 

כיצד בוחרים מרפאה בצורה נכונה

מאחר ומדובר בתחום מאוד משמעותי, מאוד חשוב, לא רק לאיכות החיים אלא לחיים בכלל, הרי אם לא מבצעים טיפול מהיר ואיכותי, ייתכן ומסכנים חיים, הרי שחייבים לבחור מרפאה איכותית, מרפאה טובה שתוכל לספק את התנאים הטובים ביותר. בין אם זה ברמה של רופאים וצוותים רפואיים, ובין אם זה מבחינת התנאים במרפאה עצמה. 

לכן, חשוב מאוד לבדוק מה איכות הרופאים במקום, עד כמה הם מנוסים ומומחים בתחום, כמו כן, יש לבדוק מה איכות המרפאה באופן כללי, מבחינת התנאים לחולה והתנאים לטיפול. בנוסף, יש לבדוק כמה מהר ניתן לקבל תור על מנת ליהנות מטיפול מהיר, בלי שיש צורך להמתין. שכן יש מקרים בהם ההמתנה יכולה לסכן חיים.