ורידים בולטים? כל מה שרציתם לדעת

לא מעט אנשים סובלים מהתופעה המעיקה של ורידים בולטים ברגליים או בידיים. למעשה, כ- 25% מהאוכלוסייה, סובלת מהתופעה הזאת, אשר עלולה לפגוע לא מעט בביטחון העצמי וכמובן במראה האסתטי של הגוף. אך חשוב להבין כי מעבר לפגיעה האסתטית, בחלק מהמקרים מדובר גם על פגיעה בריאותית. למעשה, וורידים בולטים מופיעים כאשר כלי הדם מאבדים את הגמישות הטבעית שלהם, דבר שגורם להם להתרחב ולהתנפח. כתוצאה מכך, הם הופכים לבולטים יותר והצבע שלהם הופך לסגול או לכחול. בחלק מהמקרים, וורידים אלו עלולים לגרום לתחושות של כאב ואי נוחות, דבר שמהווה פגיעה באיכות החיים, מעבר לפגיעה במראה האסתטי של הרגליים או הידיים. כדאי לציין כי התופעה פוגעת בעיקר בנשים והיא לרוב מחריפה עם הגיל.

ורידים בולטים – נקודות חשובות שכדאי להכיר

הסיבה המרכזית ביותר להופעה של ורידים בולטים, היא בעיה בזרימת הדם בגוף. למעשה, הורידים משמשים כדי להזרים את הדם חזרה אל הלב, מכל חלקי הגוף השונים. במהלך השנים, השסתומים המצויים בתוך הוורידים נחלשים והוורידים מתרחבים, דבר שגורם לזרימה דו כיוונית. כתוצאה מכך, מתרחשת הגדלה של נפח הוורידים, דבר שהופך אותם לבולטים ונפוחים יותר. כדאי לדעת כי נשים בהיריון סובלות לא פעם מהתופעה של ורידים נפוחים ברגליים, בשל השינויים בזרימת הדם באזור האגן. כמו כן, ישנם הורמונים שונים המופרשים מתוך השליה, אשר גורמים להרחבה ולהרפיה של כל רקמות הגוף, כולל הוורידים. כדאי לדעת כי ורידים בולטים הנוצרים כתוצאה מההיריון, ניתנים לשיפור מהיר בתנאי שמטפלים בהם בשנה הראשונה לאחר הלידה. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון כי ורידים בולטים עלולים לגרום ללא מעט בעיות רפואיות, כמו למשל דימום. כל חתך או פציעה, עלולים לגרום לדימום משמעותי, במידה והוריד קרוב לעור. כמו כן, קרישי דם הנוצרים בוורידים, עלולים לגרום לדלקת ורידים או לפקקת ורידים, דבר שמתבטא בלא מעט כאב ונפיחות של האזור.

לסיכום, ורידים בולטים עלולים להיגרם כתוצאה מגיל ומהיריון, אך חשוב לדעת כי ניתן לטפל בהם באמצעות לייזר, גלי רדיו ותהליכים ניתוחיים שונים. מומלץ להקפיד על תזונה נכונה ופעילות גופנית, על מנת להפחית את התופעה.