מהן גומיות התנגדות דופה ומה היתרונות?

רצועות התנגדות לאימון, בניגוד לעבודה בחדר הכושר, יכולה להשלים חלק מאוד מאוד חשוב. אנחנו מדברים אודות הגמישות של השרירים, טווחי התנועה ועוד. 

מה זה אומר? רצועת התנגדות בגלל שהיא עשויה גומי היא נמתחת והולכת עד שהיא מגיעה לקצה. זה, מאפשר לכם לעבוד על טווחי התנועה של השריר שלכם ולהגדיל אותם. 

זה גם יעזור לכם לשפר את הגמישות של השריר. הגמישות של השריר מאפשרת לכם להימנע מפציעות, שכן אם השריר מספיק גמיש, שום תנועה לא תפצע אותו גם כשהוא מגיע למתיחה משמעותית.

אולם, כמו שאתם כנראה יודעים, ישנם סוגים רבים של רצועות התנגדות. מדוע גומיות ההתנגדות של הדופה נחשבות לטובות ביותר? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

גומיות התנגדות דופה:

כל הגומיות שנמכרות בשוק, מיוצרות, על פי רוב, מחומרים זולים. זו הסיבה שלאחר שימוש רב הגומייה נשחקת ואז היא נקרעת או שהיא נמתחת וכבר לא אפקטיבית לאימון משמעותי.

אולם גומיות דופה עשויות מחומרים פלסטיים קשיחים וחומרי גומי מגוונים שהופכים אותה לעמידה ביותר ולבעלת בלאי אפסי. 

כך, אתם רוכשים גומייה אחת איכותית לפי משקל הגוף וההתנגדות שאתם רוצים והיא משמשת אתכם לכל החיים. העלות שלה גם לא יקרה. מדובר בכמה עשרות שקלים בודדים. 

בנוסף, התרגילים שאתם יכולים לבצע עם הגומייה היא לא רק כדי לחזק את השרירים, אלא גם כפי שאמרנו, להגדיל את טווח התנועה של השריר שלכם וליצור את הגמישות שאתם רוצים. 

בעולם ההיאבקות הגומייה עושה שימושים רבים בין אם זה כדי לחמם את השרירים לפני אימון ובין אם זה להתאמן על תנועה כדי לעשות אותה בצורה יותר מדויקת עם יותר כוח.