מה זה דפיברילטורים ולמה חשוב שתדעו איפה יש כזה?

מה זה דפיברילטורים ולמה חשוב שתדעו איפה יש כזה?

דפיברילטורים הינם מכשירים מצילי חיים, אשר יכולים לסייע לכל אדם שנמצא במצוקה וזקוק לשוק חשמלי כדי לאפשר ללב שלו לפעום בצורה תקינה. המכשיר מסוגל לשלוח שוק חשמלי מרוכז ומדויק ללב של המטופל, באמצעות שתי אלקטרודות המחוברות לחזה שלו במיקום מסוים.

למידע נוסף, בקרו באתר “איפה דפי?”:

https://med-man.co.il/

מטרת השוק החשמלי היא להפסיק לרגע את פעילות הלב, דבר שמאפשר לו לעשות “ריסטרט” ולחזור לפעילות התקינה שלו. באמצעות המכשיר הזה, ניתן להציל את חייהם את כל מי שסובל מדום לב או מפרפור חדרים. כמובן שלא מספיק להעניק למטופל שוק חשמלי, אלא יש צורך לשלב זאת במסגרת של פעולות החייאה בסיסיות וכמובן מתן עזרה ראשונה. 

דפיברילטורים – מומלץ להכיר ולדעת מראש היכן ניתן למצוא אותם למקרה חירום

כאמור, מדובר על מכשיר יעיל ובטוח לשימוש, אשר מיועד לספק זרם חשמלי חזק ללב המטופל, במטרה לגרום לו “לאתחל” את עצמו ולחזור לפעילות סדירה. המכשיר פועל בצורה אוטומטית, הוא מנחה את מגיש העזרה הראשונה על מה ללחוץ ומה לעשות, במטרה לאפשר לו לעבוד בצורה היעילה והאיכותית ביותר.

כל מי שעבר קורס עזרה ראשונה במסגרת התפקיד שלו או לחילופין בצורה פרטית, למד כיצד להשתמש במכשיר וכיצד ניתן להציל באמצעותו חיים. המכשיר מסוגל לעשות אבחון אוטומטי של קצב הלב של המטופל, ובהתאם לכך לספק המלצה על מתן שוק חשמלי. כמובן שעל מנת להקטין את הנזק שנגרם למטופל, יש צורך לחבר אותו לדפיברילטור במהירות הגבוהה ביותר. מדובר על גורם קריטי, היות וכל דקה שעוברת עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך לחיי המטופל.

לכן החוק היום במדינת ישראל קובע, כי ברוב המקומות הציבוריים חייב להימצא מכשיר זה, על מנת לספק את אמצעי ההחייה האיכותי והפשוט ביותר להפעלה. כך שכל אחד חייב לדעת מראש היכן ניתן למצוא את הדפיברילטור הקרוב ביותר למקום המגורים שלו, במטרה לדעת לאן לפנות במקרה חירום.

איך משתמשים בדפיברילטור? להלן מדריך:

https://med-man.co.il/AED/index.html

לסיכום,

כמות האנשים שנפטרים כל שנה בארץ מאירוע של דום לב, גבוהה פי 20 מכמות האנשים שנפטרים כל שנה מתאונות דרכים. לכן חשוב לדעת מראש היכן ניתן להשיג דפיברילטורים למקרה חירום.