מה הם אופני הרים שיכוך מלא?

אופני הרים אלו אופניים שתוכננו ונבנו כדי לספק לרוכבים בשטח רכיבה נוחה ומהירה. ניתן להבדיל בין שני סוגים בולטים של אופניים. אופני שיכוך מלא לעומת אופני זנב קשיח. במאמר זה נבין מהם אופני הרים שיכוך מלא, ובמה הם שונים מאופני זנב קשיח.

זעזועים במהלך הרכיבה ובלימתם

כל רכיבה באופניים חושפת את הרוכב לזעזועים. היות ואופניים נחשבים לכלי קליל יחסית, לרוב הרוכב יחוש את הזעזועים על בשרו. אם כי יש מנגנונים מיוחדים שהמטרה שלהם היא לבלום את הזעזועים הללו ולהפחית את חוסר הנוחות הזו במהלך הרכיבה. בולמי הזעזועים מותקנים על שלדת האופניים ובכך מפחיתים את תחושת הזעזוע שיחוש הרוכב במהלך הרכיבה.

בעניין זה יש שני סוגים של בלימה:

אופני הרים שיכוך מלא – אופני הרים שמצוידים בשני בולמי זעזועים. אחד מותקן בחלק הקדמי של האופניים והשני בחלקו האחורי. ברכיבה על אופניים אלו הרוכב נהנה משיכוך מלא ובלימה מקסימלית של הזעזועים שמאפיינים את הרכיבה.

אופני הרים זנב קשיח – לעומת זאת, אופני זנב קשיח מאופיינים בכך שיש להם בולם זעזועים אחד בלבד, והוא מותקן בחלק הקדמי של האופניים. כך שהחלק האחורי הינו קשיח ולא בולם כלל זעזועים. הדבר עשוי להיות לא נוח במהלך הרכיבה.

יתרונות לכל סוג של אופניים

חשוב לציין שיש לכל זוג אופניים מאפיינים משלו. כך שאי אפשר לקבוע שיש אופניים טובים יותר או פחות. שכן הדבר תלוי באופי הרכיבה, בהעדפות הרוכב, במטרה שלו ובעוד גורמים נוספים אחרים. כך שאין כאן טוב יותר או פחות, אלא בחירה חכמה של אופניים מתאימים שיענו על הצורך שלנו וישרו אותנו היטב בכל רכיבה אליה אנחנו יוצאים. בין אם נבחר שיכוך מלא ובין אם זנב קשיח.

> למידע מקצועי ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.cobra-bordo.co.il!