מהן קבוצות חברתיות רגשיות ואיך הן יכולות לסייע

ישנם לא מעט ילדים ומתבגרים ביישנים ומופנים אשר סובלים מחרדה חברתית. אותם ילדים או בני נוער חייבים לקבל את המרחב המוגן והמכיל שהם זקוקים לו על מנת להצליח להיות חלק ממעגל חברתי. קבוצות חברתיות רגשיות מהוות את הכלי המשמעותי והחזק ביותר כיום עבור ילדים ובני נוער אשר סובלים מחרדה חברתית שכם, הן מאפשרות מרחב חברתי- אימוני לחזוק היכולות והמיומנויות החברתיות של כל ילד ותרגול חשיפה לסיטואציות יומיומיות בצורה הדרגתית ומקדמת.

חרדה חברתית

חרדה חברתית אצל ילדים מאובחנת לרוב רק בגילאי 10-11 אולם הסימנים הראשונים לחדרה זו לבחירה בהימנעות חברתית ניתן לזהות כבר בגילאים נמוכים יותר. החל מגיל 5 ניתן לזהות מאפיינים של חרדה זאת ועל כן, יש לטפל בה בצורה נכונה על מנת לסייע לילד להרגיש טוב יותר בחברה. קבוצות חברתיות רגשיות לילדים בגיל 9-18 ממסגרת החינוך הרגיל המתמודדים עם הימנעות, בידוד ועוד שמונעים מהם להשתלב בחברה, הם האופציה הטובה והיעילה ביותר עבורם. מדובר על קבוצות שמנחים אותם אנשי מקצוע טובים מאוד, מנוסים ומיומנים. קבוצות מעין אלה מעניקים לכל יחד שסובל מחרדה חברתית את האפשרות להיפתח בקבוצה מצומצמת יחסית לילדים שחווים את אותן התחושות והרגשות שהוא חווה ולהרגיש שהוא בסביבה תומכת שמכילה אותו ומקבלת אותו. מתוך הבנה כי הוא נורמלי וכי הוא יכול להצליח בהתמודדות שלו, הילד יכול להצליח להתמודד עם החרדה החברתית שלו.

כיצד בוחרים קבוצה חברתית רגשית?

אם אתם מחפשים את הפתרון הטוב ביותר עבור הילד שלכם שסובל מחרדה חברתית, אין ספק שכדאי מאוד שתבחרו במקום הטוב ביותר המציע קבוצות מעין אלה. בדקו היטב איזו קבוצה מתאימה לילד שלכם ובחרו בה על מנת לסייע לו להתמודד בצורה הטובה ביותר עם החרדה החברתית שלו.