מה ההבדל בין מיגרנה לסתם כאב ראש?

טיפול במיגרנה

דוקטור, כואב לי הראש! האם זו מיגרנה או שזה סתם כאב ראש? כדי להבין את ההבדל בין מיגרנה לכאב ראש נציין להלן מספר עובדות שמאפיינות מיגרנה. מאפיינים אלו לרוב לא יופיעו בכאבי ראש שאינם מוגדרים כמיגרנה.

מאפיינים של מיגרנה

  • כאבי מיגרנה הם כאבים בינוניים עד חזקים. נתון זה מוציא מהרשימה את כאבי הראש הקלים שנובעים מסיבות אחרות. הללו לא מוגדרות כמיגרנה.
  • מיגרנה עשויה להיות מלווה עם בחילות ואף הקאות. כמו כן אנשים רבים לא יוכלו לסבול אור בעת התקף מיגרנה, והם יבקשו להסתגר בחדר חשוך. האור גורם להם להמרת הכאב.
  • מיגרנה מופיעה כהתקף. היא מתחילה ברמה נמוכה יחסית, ואט אט היא מתחזקת. ההמלצה היא ליטול משכך כאבים כבר בשלב הראשוני, כיוון שככל שהכאב מתחזק קשה יותר להעלים את הכאבים הללו.
  • מיגרנה מופיעה בהתקפים. היא מגיעה ומעיקה על האדם שסובל ממנה משך מספר ימים. לאחר החלשות המיגרנה היא נעלמת לתקופת מה. והיא עלולה לחזור שוב לאחר תקופה קצרה.
  • יש תרופות ייעודיות למיגרנה. מדובר על תרופות חדשניות שנמצאות יעילות מאוד עבור התופעה. התרופות הללו משפיעות תוך זמן קצר והן נחשבות לבטוחות לשימוש.
  • מיגרנה היא תופעה שנפוצה בקרב נשים צעירות. ויש קשר בין המחזור החודשי וההורמונים שקיימים בגוף האישה בתקופה זו, לבין המיגרנה.

מדוע חשוב להבדיל בין השניים?

כל כאב ראש עלול להיות מעיק וכואב מאוד. חשוב לנו לנהל את שגרת החיים שלנו בלי מחלות רקע וכאבים מטרידים. אך הטיפול שיוצע לכאב יותאם לסיבת הכאב. ולכן כאשר פציינט פונה לרופא כדי למצוא מענה לכאבי ראש, הוא יעבור אנמנזה ותשאול מקיף אודות הכאבים והמאפיינים של הכאבים שלו. כמו כן הוא יופנה לבדיקות שונות בהתאם לנתונים כדי להגיע למסקנה מדויקת ככל האפשר.

קראו בהרחבה עם טיפול טבעי במיגרנה.

גורמים לכאבים

כמו כן חשוב להתייחס לכך שיש מצבים שונים בהם כאבי הראש נובעים מגורמים אחרים. התייבשות, דלקות, בעיות עיניים ועוד עלולים להיות גורמים לכאבי ראש. יש לטפל בגורם לפני הכול כי אם יש גורם צריך לנטרל אותו ולא לטפל בסימפטומים.

קראו גם על טיפול טבעי בבעיות קשב וריכוז.