מה עושים עם אבנים בכליות

אנשים רבים אשר מוצאים את עצמם מתמודדים עם מקרים של אבנים בכליות, תוהים כיצד אפשר להתמודד עם בעיה שכזו. על פניו זה נראה כמו משהו דרמטי, משהו רציני ומשמעותי שדורש טיפול בסדר גודל משמעותי. על כן, חשוב לדבר כיצד אפשר לטפל בבעיה. 

דבר ראשון חשוב מאוד להירגע ולדעת שלא מדובר במשהו יוצא דופן. אנשים רבים מתמודדים עם אבנים בכליות, מדובר על תופעה יחסית שכיחה בימנו, בוודאי במדינות מפותחות, ויש לא מעט מומחים שאנחנו יכולים לפנות אליהם ולטפל בבעיה דרכם. 

דבר שני שחשוב לדעת, הבעיה פתירה. נכון שיש מקרים בהם היא חוזרת על עצמה, אך אפשר להתמודד איתה, אפשר לחיות איתה והיא לא משפיעה על שגרת החיים באופן עקרוני. החוכמה היא לדעת כיצד לטפל בה בצורה נכונה. 

נתחיל מהבסיס. אם אנחנו מתמודדים עם אבנים בכליות, חשוב שנפנה אל מומחה שידע לאבחן את המצב וידע להציג בפנינו את האפשרויות השונות שעומדות לרשותנו. האפשרויות הן יחסית פשוטות. אנחנו יכולים להשתמש בגלי הלם מיוחדים שיפוררו את האבנים (קראו איך מרסקים אבנים בכליות), במידה וזה ניתן, כמו כן אפשר לבצע ניתוח מזערי וכן ניתן לבצע ניתוח הרבה יותר מקיף, למרות שגם כאן חשוב לומר שלא מדובר במשהו מורכב מדי. ההחלטה מה לעשות וכיצד, תתקבל אחרי שהרופא יאבחן את מצבנו בעזרת צילומים שהוא יבצע. 

קיימת גם אופציה נוספת שהרופא יכול להמליץ לנו עליה והיא, לחכות שהאבנים יצאו באופן טבעי מהגוף. אם מדובר בגבישי מלח קטנים שהתגבשו לכדי אבנים, הרי שבעזרת חומרים מתאימים הם יכולים לצאת מהגוף באופן טבעי ולא נידרש לבצע שום מהלך בשביל לקדם את יציאתם. כמובן שזה הרבה יותר נוח והרבה פחות מסוכן, מה שכן זה יכול לקחת קצת זמן וצריך לומר שזה גם עלול לכאוב. 

>קראו בהרחבה על סוגים שונים של אבנים בכליות

לסיכום, אנחנו יכולים להרגיש לא מעט דברים כאשר יש לנו אבנים בכליות, אין לנו מה לחשוש מפני מצב שכזה. החוכמה היא לדעת לפנות בזמן אל האנשים הנכונים שידעו לאבחן את המצב ולטפל בו בצורה נכונה, על מנת שנוכל להתגבר עליו.