מה עושים עם דלקת בשתן?

לא מעט אנשים, גברים ונשים, מתמודדים עם דלקת בשתן אשר יכולה לפגוע באיכות החיים שלהם באופן מהותי ולהשפיע על מצב בריאותם בהיבטים שונים. דלקת כזו חייבת להיות מטופלת כמה שיותר מהר, על מנת שלא יווצר למצב שהיא תחמיר ותשפיע על היבטים שונים בגוף לאורך זמן.

חשוב להדגיש, דלקת בשתן יכולה להיווצר בכל גיל, אך הסבירות ככל שמתבגרים ומזדקנים (למרות שגם ילדים מתמודדים עם בעיה זו), כמו כן היא עולה ככל שצורכים מזון לא בריא, אשר יכול לייצר בעיות שונות במערכות השתן ובמערכות העיכול.

ישנם תסמינים שונים לדלקות במערכת השתן. בין התסמינים אנחנו יכולים למצוא, למשל, בעיות של צריבה, כאבים, צורך במתן שתן לעיתים תכופות, תחושה המערכת איננה מתרוקנת כמו שצריך, שתן עכור ועוד. במצבים קיצוניים אחד התסמינים הוא דם במערכת השתן. בין התסמינים, אפשר למצוא גם חום, כאבי גב, צמרמורות ועוד. אם לא מטפלים בדלקת בזמן, הרי שהיא עלולה להשפיע גם על תפקוד הכליות וכן על תפקוד מערכות פנימיות נוספות בגוף.

דלקת בשתן יכולה להיווצר מסיבות שונות, החל מזיהומים בשלפוחית, דלקות בשופכה, זיהום במערכות הכליות ובחלקים אחרים שמשפיעים או מושפעים מהמערכת. באופן רגיל, השתן שלנו איננו מכיל חיידקים, אך ברגע שהמערכת מתמודדת עם דלקת, אז זה אומר שהשתן מכיל חיידקים, ואלה משפיעים על היבטים שונים בגוף.

מה עושים בשביל להתמודד עם דלקת בדרכי השתן

חשוב להדגיש, לא מדובר בתופעה יוצאת דופן. ההנחה היא שלפחות חמישים אחוז מהנשים מתמודדים עם דלקות בדרכי השתן, וכן אחוזים דומים במקרה של גברים מבוגרים. מה עושים עם דלקת בשתן? על מנת לאבחן דלקת יש לבצע בדיקות שתן ובדיקות דם, כמו כן, במקרים מסוימים יתבצעו בדיקות רנטגן.

הטיפול יכלול בין היתר, שימוש באנטיביוטיקה, במידה ויש צורך הטיפול יתבצע באמצעות עירוי, מה שידרוש אשפוז. בכל מקרה, גם גברים וגם נשים, צריכים להקפיד על היגיינה, שתייה מרובה של מים אשר שוטפים את האזור, וכן רצוי ללבוש תחתונים מכותנה, שכן הם יוצרים פחות לחות ורטיבות באזור, מה שעלול לייצר חיידקים. כמו כן, ניתן לעשות טיפול בשיטת דיקור סיני.