מה אתם צריכים לדעת על דום נשימה בשינה

אולי לא כולם יודעים, אך הפסקת נשימה בשינה, הינה בעיה נפוצה ורבים סובלים ממנה בכל הגילים, לפעמים אפילו בלי לדעת על כך. מה עושים במצב כזה והאם ישנם דרכים מסוימות כיצד לצאת מהבעיה הלא פשוטה הזו:

מה אתם צריכים לדעת על דום נשימה בשינה

דום נשימתי תוך כדי שינה כמו בקישור זה למשל, בא לידי ביטוי בעצירה ממשית ופתאומית של פעולת הנשימה, כך שהפסקות נשימה, למשך זמן של כמה שניות ויותר מכך, מהפסקות נשימה בודדות עד עשרות הפסקות נשימה בשעה, יכולות לגרום לבעיות לא קטנות.

התסמינים יכולים לבוא בצורת נחירות ובתזוזות לא מעטות, תוך כדי השינה. מעבר לכך, גם עייפות מסוימת וקבועה, יכולה להעיד על כך, שאתם חלק ממעגל שם אנשים ששייך בהם דום נשימה בשינה.

דום נשימתי – מה עושים עם זה?

כדי לטפל בדום נשימתי בשינה במטרה להשיג נשימה בריאה, חשוב כמובן לדעת על התסמינים המעידים על כך שיש לכם את הבעיה הזו. קיימות בארץ מספר סדנאות המטפלות בתופעה זו.

אם אתם שייכים לקבוצת סיכון כזו או אחרת, כדאי מאוד שתלכו לקבל ייעוץ והכוונה על הדרך שבה עליכם לנקוט. חשש לדום נשימתי הוא לא צחוק ויש לתת עליו את הדעת כמה שיותר מהר.

מהו דום נשימה?

דום נשימה, הוא מונח טכני להשעיית נשימה חיצונית. במהלך דום נשימה אין תנועה של שרירי הנשימה ונפח הריאות בתחילה נשאר ללא שינוי.

למה יש לי דום נשימה?

דלקת נשימה ניתנת להשגה וריפוי מרצון (כלומר; “עצירת נשימה”), הנגרמת על ידי תרופות לא טובות או, שהיא יכולה להתרחש כתוצאה ממחלה או טראומה נוירולוגית. אם חלילה אתם מרגישים שהשינה שלכם גרועה, פנו לבדיקה.