מתי מומלץ לשקול הקפאת ביציות

נשים אשר שוקלות שלא לעשות ילדים במהלך שנות הפוריות האופטימליות וחושבות על אופציה כמו הפריה חוץ גופית בעתיד, יכולות לשקול לעשות הקפאת ביציות. בכל אופן, כדי לדעת בוודאות האם זה משהו שמתאים לכן, רצוי לפנות אל רופא מומחה לפוריות בקופת החולים, על מנת לקבל ייעוץ מקצועי בנושא.

כדאי לדעת כי העלות של הקפאת ביציות יכולה להיות גבוהה יחסית, אם כי בעבור נשים מסוימות אין ספק שמדובר במשהו שפשוט שווה את הכסף. כך שאם אתם חושבים לעשות זאת, אז יהיה כדאי לכם להביא זאת בחשבון לאחר התייעצות עם הרופא.

פנו אל רופא מומחה לפריון

עליכן להבין שאם אתם רוצות לקבל החלטות מבוססות שתוכלו להיות שלמות איתן לחלוטין, זה פשוט יהיה חיוני מצדכן לפנות אל רופא מומחה לפריון ולהתייעץ עמו לגבי הקפאת ביציות. הוא יוכל לשתף מניסיונו ולהתחשב בפרטים האישיים שלכם והשיקולים שעומדים לנגד עיניכן, כך שתבינו טוב יותר עד כמה זה מתאים לכם, אם בכלל.

אל תתנו לחלום שלכם לעשות ילדים ללכת לאיבוד. כיום ישנן אפשרויות רבות שקיימות בעבור נשים שעדיין רוצות לשמור על החלום הזה חי וקיים, ולכן זה רצוי להתחיל בכך שתתייעצו עם רופא בנושא על מנת להבין טוב יותר היכן אתן עומדות ומהם הדברים שתוכלו לעשות בדיוק.

תבדקו האם זה מתאים לכן

כדי שלא תעשו משהו שלא מתאים לכן בכלל, זה כמובן יהיה רצוי לבחון הקפאת ביציות בהתחשב בגיל שלכן ורמת הפוריות. על סמך זאת יהיה לכן ברור יותר האם זה באמת מתאים לכן. בכל אופן, כמובן שרצוי להתייעץ עם רופא על מנת להבין בדיוק מה אתן יכולות לעשות בסופו של דבר, ובהתאם לכך לפעול לבסוף. למידע נוסף ד”ר איליה בורד מומחה פוריות