מתי נדע שהילד צריך פסיכולוג?

מתי נדע שהילד צריך פסיכולוג?

לכל ילד יש את הקשיים שלו. לעיתים מדובר בקשיים אשר הילד מסוגל להתמודד איתם באופן עצמאי והוא אכן מצליח לעשות זאת, הרי שהכל בסדר. אולם, לעיתים הורים שמים לב שהילדים שלהם אינם מתמודדים כראוי עם קשיים ומצוקות שונות והדבר גורם להם שלא לחיות את חייהם בצורה נינוחה ונעימה.

לא פעם ילדים חווים משברים, קשיים, חרדות ומצוקות, אשר אינם מאפשרים להם לחיות את חייהם בצורה תקינה. כאשר הורים מזהים שהילדים שלהם סובלים מקשיים כאלה ואחרים אשר מונעים מהם לחיות את חייהם בצורה תקינה, כדאי שיבררו אודות טיפול תואם לילד שיוכל לסייע לו.

מתי ילד זקוק לטיפול פסיכולוגי?

ב-ME- מרכזים לטיפול רגשי מסבירים כי טיפול פסיכולוגי הוא טיפול נפשי, אשר מטרתו היא לסייע לילדים להתמודד עם בעיות ומצוקות נפשיות שונות. כך לדוגמא: כאשר ילד חווה משבר כלשהו בחייו כגון: אם אחד מהוריו נפטר, אם הוריו התגרשו, אם הילד חווה תקופה של מלחמה או מצב בטחוני רעוע.

או, אם הילד מפתח חרדות בשל כל סיבה באשר היא ואיננו מצליח להתגבר עליהם, אם הילד סובל מדימוי עצמי מאוד נמוך, או אם הילד סובל מכל בעיה שמקורה בנפשו והוא או הוריו לא מסוגלים לסייע לו בהתמודדות עם בעיה זו, טיפול פסיכולוגי בהחלט יכול להיות הכתובת עבורו. טיפול פסיכולוגי על ידי פסיכולוג המותאם בהכשרתו לטיפולי ילדים, הוא איש המקצוע המתאים לצורך טיפול מעין זה.

כיצד בוחרים טיפול פסיכולוגי לילדים?

כאשר מדובר בטיפול פסיכולוגי לילדים בעת הצורך, חשוב מאוד לבחור במטפל הטוב ביותר עבור טיפול זה. כיום ניתן למצוא מגוון רחב של פסיכולוגים, אולם, עבור ילדים יש צורך לבחור בפסיכולוג המומחה במתן טיפולים לילדים. מעבר לכך, חשוב לבחור בפסיכולוג מקצועי ומנוסה בתחומו, בעל ידע רחב היקף וותק בתחום זה.

קראו עוד על טיפול רגשי לילדים.

לא כדאי לבחור את הפסיכולוג בטרם מקבלים עליו המלצות, קוראים אודותיו ובודקים שמדובר בפסיכולוג המתמחה בבעיות אשר הילד סובל מהם. כמו כן, כדאי לבדוק שיש חיבור בין הפסיכולוג לילד, על מנת שהטיפול אכן יהיה אפקטיבי והילד אכן ישתף פעולה עם המטפל.