טיפול בחרדות באופן טבעי

מצבים של חרדה יכולים ללוות אותנו בחיים לא מעט. חרדה היא תחושה שבה חשים רוב הזמן אי שקט, בזמן שהפחד שמאיים נוגע  בדרך כלל לתחושות של אסון שמתקרב, או למחשבה כי משהו נורא עומד לקרות. כיום ,בימים של חוסר וודאות לגבי העתיד, בעיקר עקב נגיף קורונה – רבים חשים לפתע תחושות מנבאות רע שלא תמיד היו קיימות. לכן חשוב לטפל בחרדה באופן טבעי ונכון, הקליקו למידע נוסף. 

אז כיצד מאבחנים ומטפלים בחרדות?

לפני שנפרט אודות הטיפול, חשוב לאבחן באופן מקצועי את החרדה שלכם (במידה והיא קיימת) ולשים לב לסימפטומים של חרדה. יש כמה סימנים לכך שאדם סובל מאי שקט בצורה יוצאת דופן שיכולה להיות הרסנית, והם:

  • מחשבות בלתי פוסקות אודות דבר רע שעלול להתרחש. 
  • נדודי שינה והפרעות שינה למשך יותר משבוע. 
  • דופק מהיר שמרגיש קצת כמו התקף לב. 
  • רעידות בגוף, נשימה מהירה מאד, הזעה סחרחורות.
  • מתח נפשי קבוע ותחושות פחד בלתי פוסק. 

אז כיצד מטפלים?

כדי להתחיל טיפול במצבים של סטרס ופחד שאינו נעלם, חשוב להתייעץ עם מומחים בתחום הגוף והנפש, כמו: פסיכולוגים, פסיכיאטרים, מטפלים ברפואה טבעית ואף נטורופתיים מומחים שיכולים לאבחן אתכם ואת אורח חייכם ולהקל במידה רבה על חרדות. רבים לא יודעים זאת אבל לעיתים המזון שאנו צורכים, סדר היום שלנו ואכילה שאינה מסודרת: עלולים להוביל לחרדות. לכן חשוב להיוועץ עם נטורופתית מוסמכת והרבליסטית קלינית. שינוי התפריט היומי אכילה מסודרת ואבחון נכון יכולים להקל מאד על מצבים של פחדים ומתח, כמו גם לעזור במקרים של הפרעות שינה שאינן פוסקות. בשל כך יש תמיד לפנות לאנשי המקצוע לקבלת טיפול בחרדות און ליין, או באופן פרטי בקליניקה.

קראו גם איך להיפטר מעודף משקל