מידע על ורידים בולטים

ורידים בולטים

לא מעט אנשים, בפרט נשים, נאלצים להתמודד עם ורידים בולטים ברגליים. זו תופעה מוכרת שנוצרת כתוצאה מבעיות שונות, בין היתר בעיות בכלי הדם. מדובר על בעיה אשר יכולה להשפיע באופן מעשי, ממשי, אך יש לה גם השפעה אסתטית מאחר והיא יוצרת מראה לא נעים של ורידים בולטים, ורידים כחולים.

ורידים בולטים זו תופעה מוכרת, כאמור, בקרב לא מעט אנשים, בפרט נשים. תופעה זו נוצרת בקרב אנשים עם משקל עודף, בקרב אנשים שמתמודדים עם בעיות בכלי הדם, אנשים שנוהגים לשבת או לשכב הרבה, אנשים שאינם מבצעים פעילות גופנית ולא מזיזים הרבה את הרגליים, אנשים שיש להם פציעות ברגליים ועוד. כאמור התופעה מוכרת מאוד בקרב נשים, בעיקר נשים בהריון, אשר בתקופה זו גם עולות במשקל וגם מבצעות פחות פעילות גופנית.

ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם בעיה זו. חשוב לומר, אם לא מטפלים בבעיה היא עלולה להחמיר ולגרום נזק משמעותי לרגליים ובעיקר ליכולת להשתמש בהן בצורה סדירה, מצד שני, לא מדובר בבעיה הרת גורל, במובן הזה שהיא לא יכול לייצר נזק בלתי הפיך. אפשר לטפל בבעיה בצורה די פשוטה היום.

לשם כך, יש לפנות אל מומחה כירורג כלי דם, שידע לאבחן את הבעיה ולהחליט כיצד נכון לטפל בה. אפשר לבצע את הטיפול בעזרת ניתוח אשר נועד לשחרר את הורידים, אפשר להשתמש בחומרי תמיסה אשר עוברים בוורידים ועוזרים לו להתפרק, שיטות אלו לא מתאימות לכל אחד, בגלל האופן בו הן מתבצעות ובעיקר בגלל השימוש בחומרים שונים שמתחייב לכך.

בנוסף ניתן להשתמש בכלים קצת יותר נוחים לפתרון הבעיה, כמו למשל טיפול בלייזר או בגלי רדיו. מדובר על טיפולים שאינם דורשים פעולה פולשנית ולכן הם נחשבים הרבה יותר נוחים והרבה יותר פשוטים.

כאמור, אחרי שהרופא יאבחן את מהות הבעיה ועד כמה היא חמורה, הוא יחליט כיצד ניתן לבצע את הטיפול, באיזה אופן, ובהתאם לכך הוא יבקש מהמטופל שלו להיערך על פי ההוראות שהוא יספק לו, זאת בשביל שהוא יגיע לטיפול מוכן.