פרופסיה

כל גבר שסובל מנשירת שיער, שמע על פרופסיה, אשר נחשבת לאחת התרופות המוכרות והפופולאריות ביותר לנשירת שיער. לפי מחקרים רבים שנערכו בנושא, נמצא כי מדובר על התרופה היעילה ביותר כנגד התקרחות. עם זאת, גברים רבים חוששים להתחיל ליטול את התרופה, היות והיא מכילה לא מעט תופעות לוואי לא נעימות, הקשורות לתחום המיני. למעשה, עיקרון הפעולה של התרופה פשוט למדי, היות והחומר הפעיל בה חוסם את האנזים 5-אלפא-רדוקטז, אשר אחראי על המרת הטסטוסטרון ל- DHT. ידוע כי רמה גבוהה של DHT עלולה לפגוע בצמיחת השיער התקינה על הקרקפת, ולכן תרופה זו מפחיתה את רמתה. כתוצאה מכך, נשירת השיער נעצרת וניתן לראות התגברות של צמיחת השיער באזור ההתקרחות. 

כל מה שחשוב לדעת על פרופסיה

קודם כל, כדאי לדעת כי במקור מדובר על תרופה שנועדה לטפל בערמונית מוגדלת, אך עם השנים התבררו היתרונות של התרופה בתחום הטיפול בהתקרחות. מדובר על תרופה שיש ליטול פעם אחת ביום, על מנת ליהנות מהאפקט של עצירת הנשירה ושיפור צמיחת השיער. התרופה נחשבת לאפקטיבית במיוחד, אך חשוב לדעת כי במחקרים שנערכו לאורך זמן, התברר כי אצל 10% מהגברים שנטלו את התרופה, חלה החמרה במצב ההתקרחות. כמו כן, חשוב לדעת כי צריכה קבועה של פרופסיה עלולה להוביל לירידה בחשק המיני, לירידה זמנית ברמת הפוריות ואף לאימפוטנציה. בנוסף לכך, שימוש קבוע עלול להוביל לדיכאון ולהפרעות בקצב הלב. אך חשוב לציין כי לא כולם סובלים מתופעות הלוואי, אלא מדובר על אחוז מזערי מהמשתמשים. כמו כן, חשוב להדגיש כי מדובר על תופעות זמניות, אשר חולפות ברגע שמפסיקים לצרוך את התרופה.

לסיכום, כל מי שמעוניין לטפל בתופעת ההתקרחות, צריך להחליט עם עצמו האם ליטול את התרופה או לבחור בדרך פעולה קבועה יותר, כגון השתלת שיער בטורקיה.