למה צריכים המוכרים לצפות מבדק בית?

זה האינטרס שלכם כמוכר בתים לשלום עבור בדק בית מחיר משתלם ולספק גישה מהירה וקלה לכל מה שנמצא ברשימת בדיקת הבית. הנה כמה דרכים שבהן תוכלו לעשות זאת:

  • השאירו מפתחות וסמנו היכן המפקח יכול למצוא אותם
  • ודאו שכל נורות הפיילוט דולקות עבור תנורים, אפילו בקיץ, כדי שהמפקח יוכל לבדוק את החימום ומכשירים אחרים.
  • סדרו את המחסן שלכם. צריכה להיות כניסה ללא הפרעה לכל דבר אחר שצריך לבדוק בפנים. 
  • נקו אזורי מפתח בחצר כדי שהבודק יוכל לגשת בקלות לקירות, לנקודות הגישה לניקוז ועוד.
  • אם הבית פנוי והמים נסגרו, יש לחבר אותם מחדש.

להיות מועיל לא בהכרח יקנה לכם דוח טוב יותר, אבל אפילו אנשי מקצוע מעריכים התחשבות.

האם מוכרים צריכים לבצע תיקונים לפני הבדיקה?

דוח בדק בית יכול להיות כלי רב ערך כשאתם מוכרים נכס. אם אתם יודעים מה הבודק הולך לחפש, אתם יכולים לסדר בעיות קלות מראש. כמובן, אף אחד לא מצפה לשלמות. נדיר מאוד לראות דו”ח בדק בית ללא פגמים. ויכול להיות שכבר ניהלתם משא ומתן על כמה בעיות ידועות והן באו לידי ביטוי במחיר. עם זאת, קטיף של בעיות קטנות שהן מהירות, קלות וזולות לתיקון יכול לקצר באופן דרסטי את רשימת הליקויים שדוח מעלה. וככל שהרשימה תהיה קצרה יותר, כך הסיכויים לסגירת המכירה שלכם יהיו טובים יותר.

כיצד לקבל דוח בדק בית טוב יותר

בודקי בית מוסמכים הם גם אנשים. ובדיוק כמו כולם, הם מקשרים בית נקי עם ריח טוב לבעלי בתים שדואגים לרכוש שלהם. זה לא יזיק לכם אם הבדיקה תתחיל מנקודת מבט זו. רוב הסיכויים שהכנתם את ביתכם לאחרונה להצגה והוא כבר במצב כמעט מושלם. אבל חפשו פגמים חדשים. אם זכוכית נסדקת יש לתקן אותה מראש. זה לא הזמן לבצע פרויקטים יקרים. אבל אתם יכולים באותה מידה ללכת על כל ניצחונות מהירים הזמינים. אחרי הכל, סביר שהקונה שלכם ינסה למנף את כל הסימנים השחורים בדוח הבדיקה תמורת מחיר נמוך יותר. מי יודע? אולי אפילו תחסכו כמה שקלים.

האם בית יכול להיכשל בבדק בית?

בדק בית מקצועי הוא בדיקה והערכה אובייקטיבית של מצבו הנוכחי של הבית. בודק בית לא יעביר או יכשיל בית, אלא יתאר את מצבו הפיזי ויציין אילו רכיבים ומערכות עשויים להזדקק לתיקון או החלפה גדולות. בדק בית אינו הערכה ולא יקבע את שווי השוק של הבית. זה גם לא בדיקה עירונית ולא מאמת את תאימות הדוח עם העירייה.