איך צ’י קונג מסייע בטיפול פיברומיאלגיה

לא מעט אנשים, בפרט אנשים מבוגרים נאלצים להתמודד עם מצב פיברומיאלגיה, מצב בו חשים תחושת כאב מופשט בכל הגוף, מבלי שיש נקודה ספציפית בה חשים את הכאב, לא מדובר בדלקת פרקים או במחלה או דלקת אחרת, אלא מדובר בדבר שאין לו אבחון ספציפי. מדובר בתופעה שנקראת פיברומיאלגיה.

זוהי תופעה יחסית חדשה, במהלכה אנשים נאלצים להתמודד עם תחושת כאב בכל הגוף מבלי שניתן לבצע אבחון ספציפי ממה נובע הכאב. מדובר בתופעה שהפכה להיות מוכרת בקרב אנשים מבוגרים וכן אנשים בגילאים אחרים, אשר מוצאים את עצמם לא פעם מתמודדים עם תחושת כאב חזקה, לעיתים עד כדי כך שהם מרותקים למיטה ולא יכולים לעשות דבר. אחת הבעיות הקשות ביותר שלהם היא, חוסר היכולת לאבחן את הנקודה הספציפית שבגללה הם חווים את הכאב, זה יוצר חוסר אונים ותסכול.

צ’י קונג, ענף ברפואה הסינית כמו ענף טאי צ’י מאפשר ללא מעט אנשים שחווים את הבעיה להתמודד איתה בצורה מושכלת ונכונה. הרעיון של צ’י קונג הוא, שאנחנו יכולים לחבר בין הגוף לנפש, כך שניתן לטפל בכל בעיה דרך התבוננות כללית בתופעה ולא התבוננות ספציפית. מטפלים יודעים לחבר בין התחושה הפיזית לתחושה הפנימית, הנפשית מחד, ומאידך יודעים כיצד לשחרר את תחושת הכאב או להקל עליו.

ההקלה בתחושת הכאב באה לידי ביטוי בעזרת שחרור חסימות של אנרגיות שאצורות בגוף. קורס הדרכת צ’י קונג מלמדת אותנו שבתוכנו נמצאים אנרגיות ואם הן חסומות אז הן לא מגיעות אל מקומות מסוימים בגוף, מה שיכול להוביל לתחושת כאב. אם יודעים כיצד לשחרר את האנרגיה אז אפשר להקל על הבעיה, להקל על תחושת הכאב.

חשוב להבהיר, כמו בטיפולים רבים אחרים ברפואה סינית, הרי שגם כאן נדרשים תרגילים שונים, נדרשת התבוננות ייחודית ומעבר לכך, שכן תוכנית הטיפול למטופלים אמורה להיות אישית, ספציפית עבורם ולא משהו כללי. אם יוצרים תוכנית כללית בעזרת אמיר פרלמן זה עלול שלא לעזור לפתרון הבעיה.

לסיום, אם אנחנו רוצים להתמודד עם הבעיה, אין ספק שצ’י קונג יכול להקל בהתמודדות עם בעיה שכזו.