הוצאת עין הרע בעופרת – למה משתמשים בזה?

הוצאת עין הרע בעופרת

לא מעט אנשים מרגישים שהם מתמודדים עם עין הרע. מצב בו הם חווים דברים שליליים, כי אנשים אחרים קיללו אותם וגרמו לעין הרע להגיע אליהם. הרבה פעמים אנשים מאמינים שהם קוללו, בגלל קנאה או בגלל נקמה אישית.

העניין עם עין הרע, יש המתייחסים לכך כאמונה אך בסופו של דבר, זה גם משפיע על הדרך בה הם מתנהלים, הדרך בה הם חושבים, בין אם זה על עצמם ובין אם זה על הסביבה, הרבה פעמים, זה גם מתייחס לדרך בה הם תופסים את המציאות. כלומר, מראש הם מניחים שהם עברו תחת קללה מסוימת ועל כן שום דבר לא מצליח ולא יצליח להם.

הביטוי עין הרע, תפס מאוד בסלנג הפופולארי, גם בקרב אנשים שלא בהכרח מאמינים או לא בהכרח נתפסים לכך, מעבר לעניין של המחשבה שמישהו אכן קילל אותם או עשה להם עין. אך יש כאלה שלוקחים את זה קצת יותר לעומק, לכן הם גם מבקשים לעבור טקסים שמטרתם להסיר את הקללה, להסיר את העין השלילית.

דוגמא טובה לכך אפשר לראות, במקרה של הוצאת עין הרע בעופרת. מדובר על טקס ייחודי במהלכו מסירים את העין הרע באמצעות עופרת חמה אשר רוכשים בחנות תבשילים ומבשלים אותה בבית.

מדוע צריך לבצע טקס שכזה

הסיבה היא מאוד פשוטה, כפי שהעין נכנסה ותפסה אותנו חזק, כך אנחנו צריכים להשתמש בכלים ואמצעים שונים, על מנת להסיר אותה באופן מלא. לכן צריך להשתמש באמצעים ייחודים בשביל להסיר את העין הרע.

כמובן שלשם כך, יש לבצע טקס שלם, טקס שכולל בתוכו אלמנטים דתיים, מיסטיים שונים, זאת במטרה להסיר את העין הרע בצורה אופטימאלית.