נחש ארסי גדול זו בדיוק הסיבה לשמור טלפון של לוכד נחשים

אחד מבעלי החיים הפחות אהודים בקרב בני האדם הוא הנחש. וזאת מסיבה פשוטה ומובנת מאוד שהיא חוסר התקשורת בין האדם לנחש. הנחש הוא בעל חיים שעלול להוות סכנה ממשית לחיי אדם כמובן במידה ומדובר בנחש ארסי.

הכשתו של נחש ארסי עלולה להיות קטלנית ואף מסכנת חיים ברמה זו או אחרת כאשר לא מטפלים בה בזמן ובצורה מקצועית באמצעות הרחקת נחשים מבוקרת.

הכשת נחש – עשה ולא תעשה

הרבה מאוד אנשים אינם יודעים כיצד להתמודד עם אדם שהוכש על ידי נחש. בעיקר מהסיבה כי מדובר באירוע לא שגרתי וכמובן חוויה טראומטית למדי. אז מה באמת עושים כאשר חווים הכשת נחש?

  • חל איסור מוחלט לבצע חסימת עורקים במקום ההכשה, למצוץ את הארס או לקרר את האזור באמצעות קרח.
  • הנפגע חייב להגיע במהירות האפשרית לקבל טיפול רפואי ולכן, הדבר החשוב ביותר הוא להסיע אותו בדחיפות לבית החולים הכי קרוב.
  • בכדי שתהיה אפשרות לתת לאדם שהוכש את הטיפול המתאים ביותר מומלץ לצלם את הנחש או לפחות לזכור את סימני ההיכר שלו כל זאת בזהירות רבה. וכמובן לא לשכוח להזמין במהירות לוכד נחשים כדי למנוע הכשות נוספות.

לוכד נחשים מקצועי ואמין

על מנת להיות לוכד נחשים יש לעבור הכשרה מקצועית שכוללת מבחנים עיוניים ומעשיים שלאחריהם מקבלים אישור מטעם רשות הטבע והגנים. תפקידו של הלוכד היא לא להרוג את הנחש אלא ללכוד אותו ולשחרר אותו בשמורות טבע מרוחקות ממקום יישוב. ולכן לוכד נחשים שהורג את הנחש, עובר על החוק וצפוי לעונש בדמות קנס כספי ובמקרים מסוימים – לרוב קיצוניים – אף לעונש מאסר.

לוכד נחשים אמין הוא כזה שלוקח עבור עבודתו סכום קבוע וניתן לסכם אותו מראש אף לפני הגעתו למקום, לוכד אמין יציג את אישור העבודה שלו לכל דורש ואף יבצע את עבודתו בצורה יסודית ואחראית ביותר ומלבד לכידת הנחש המכיש, הוא יסרוק את סביבת המקום על מנת לשלול את האפשרות של הימצאות נחשים נוספים.

בימות הקיץ החמים והיבשים בהם דווקא נחש ארסי בישראל נפוץ יותר, מומלץ לשמור טלפון של לוכד נחשים מקצועי על כל צרה שלא תבוא.