מה זה טיפול רגשי לילדים

שנת הלימודים בפתח, וילדים מכל רחבי הארץ מתרגשים בציפייה לקראת החזרה לבית הספר. כמובן שההתרגשות אינה נובעת מהשיעורים והמטלות שהם יקבלו במהלך הלימודים, אלא מהפגישה עם כל החברים והבילוי יחד בשעת ההפסקות. נכון לומר כי רוב הילדים מחכים בכיליון עיניים לפגוש את חבריהם לספסל הלימודים, בזמן שיש אחוז מסוים של ילדים שלא רוצים שהרגע יגיע.

הסיבה לכך נובעת מאי יכולת ליצור קשר וחיבור חברתי עם ילדים אחרים בגילם, אם כתוצאה מחוסר ביטחון, דימוי עצמי נמוך, הרגשת חוסר שייכות או כיוון שהם חוו הצקות וחרם מילדים אחרים. כדי שגם הילדים האלו יתרגשו מהחזרה לבית הספר, חשוב להבין האם יש צורך בקבלת טיפול בקשיים רגשיים לילדים כתוצאה מהקשיים שהם חווים.

כיצד לזהות קשיים חברתיים?

ילדים שמראים קושי ביצירת תקשורת חברתית עם ילדים אחרים בני גילם, כאשר הקושי בא לידי ביטוי בהבנה של סיטואציות חברתיות, אי יכולת בקבלת סמכות וגבולות או התנהגות שתלטנית ולא מתחשבת באחר – כל אלו מעידים ככל הנראה על קשיים חברתיים.

מהם קשיים רגשיים?

לעומת קשיים חברתיים, קשיים רגשיים באים לידי ביטוי בתחושות אותן הילד חווה, המשפיעות באופן חריג על התנהגותו כמו ביישנות קיצונית, הימנעות ממצבים חברתיים, רגישות יתר עד כדי אי יכולת בוויסות רגשות ועוד קשיים הנובעים מהרגשות פנימיות.

מטפלים בקשיים בעזרת טיפול רגשי לילדים

כדי לפתור את כל אותם קשיים, חברתיים ורגשיים, ניתן לפנות לקבלת ליווי ותמיכה מקצועית ממטפלים מומחים בתחום. טיפול רגשי לילדים מתבצע בסביבה אוהדת ומחבקת (קראו על טיפול רגשי קבוצתי באתר חברותא), בה הילד לומד להכיל את רגשותיו ורגשות אחרים ומתנסה בעצמו בסיטואציות חברתיות שיקלו עליו את ההסתגלות בחייו השגרתיים. הטיפול מועבר באמצעות משחק וכיף, דברים התורמים לחוויותיו החיוביות של הילד.