למה אתם צריכים לצפות במחלקה סיעודית

כשאדם מגיע אל מחלקה סיעודית, זה אף פעם לא דבר פשוט, אחת כמה וכמה אם מדובר באדם שיקר לליבנו, חבר או קרוב משפחה. אך לעיתים אין לנו ברירה, אנחנו חייבים להעביר אותם למחלקה כזו, על מנת שיוכל לקבל עזרה מקצועית, עזרה מתאימה לצרכים ולמצב שלו. 

לפני שנסביר מה בדיוק אנחנו יכולים ואמורים למצוא במחלקה סיעודית, חשוב להסביר מתי עדיף לנו להעביר אדם מביתו אל מחלקה כזו. לא מדובר בעניין של מה בכך, שכן אנחנו למעשה מעבירים אותו ממקום שהוא מכיר, מקום שהוא חי בו, אל מקום זר, מקום בו הוא תלוי בגורמים אחרים. 

ראשית, מצב בו אנחנו נדרשים להעביר אדם אל מחלקה סיעודית ייתכן כשהוא איננו יכול עוד לבצע דברים בסיסיים בעצמו, כמו למשל, אוכל, מקלחת, ניידות, דברים שנחשבים בסיסיים לתפקוד יומיומי. 

שנית, כשאנחנו לא יכולים לטפל בו באופן יומיומי או לשלוח לו מטפל או מטפלת שיוכלו לעשות את זה. בסיטואציה כזו, עדיף לנו להעביר אותו אל בית גיל פז המחלקה הסיעודית, שם הוא יוכל לקבל את כל העזרה הנדרשת בעזרת אנשי מקצוע. 

מה אנחנו אמורים למצוא שם

מחלקה סיעודית היא לא מקום קל להיות בו. אנחנו נמצא שם לא מעט אנשים מבוגרים, קשישים, אשר נדרשים לעזרה בכל דבר שנחשב בסיסי כמעט. חשוב להדגיש, חלק גדול מהם יהיו במצב טוב מבחינה מנטאלית, אך מצבם הפיזי לא יאפשר להם לטפל בעצמם. 

אנחנו אמורים למצוא במחלקה כזו צוות רפואי וסיעודי שיעמוד לרשותם בכל עת, אנחנו נמצאים חדרי טיפולים, אך במידה ויהיה צורך אז הם יקבלו טיפול רפואי משמעותי בבית חולים אליו הם יעברו באמצעות אמבולנס של בית אבות או אחר.